Sort by

Aaron has logged 282 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
May

May

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Orphans

Orphans

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Siberia

Siberia

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lavender Hill Mob

The Lavender Hill Mob

1951
×
★★★
Edit this entry  
05
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Belly

Belly

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Journeyman

Journeyman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
May

May

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Reinvention of Normal

The Reinvention of Normal

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Recount

Recount

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Console Wars

Console Wars

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
The Sprinkler Sprinkled

The Sprinkler Sprinkled

1895
×
Read the review Edit this entry  
20
The Secret World of Foley

The Secret World of Foley

2014
×
Edit this entry  
19
Life of an American Fireman

Life of an American Fireman

1903
×
Edit this entry  
18
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Roped

Roped

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry