• Pistol

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★

  • The Girl From Plainville

    ★★½

  • The Bubble

    ★½

  • RRR

  • Deep Water

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • Pieces of Her

    ★★½

  • The Dropout

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Master

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Station Eleven

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Margrete: Queen of the North

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Happening

    ★★★½

  • Sundown

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★½

  • Luzifer

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • France

    ★★★★

  • Jolt

    ★★★

  • Deception

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Întregalde

    ★★★½

  • Zero Fucks Given

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Italian Studies

    ★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Madame Claude

    ★★½

  • Broken Diamonds

    ★★★½

  • Je te veux moi non plus

    ★★½

  • The Feast

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Sentinelle

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½