Sort by

Dubthrone has logged 39 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Being 17

Being 17

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Genesis

Genesis

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Birdy

Birdy

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Crime

A Crime

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Family

The Last Family

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fat City

Fat City

1972
×
★★★
Edit this entry  
20
Torment

Torment

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Mistress

My Mistress

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Manon of the Spring

Manon of the Spring

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jean de Florette

Jean de Florette

1986
×
★★★
Edit this entry  
18
The Black Book of Father Dinis

The Black Book of Father Dinis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
Nelly and Monsieur Arnaud

Nelly and Monsieur Arnaud

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elephant Juice

Elephant Juice

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Desires

First Desires

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★
Edit this entry  
12
Rara

Rara

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Outside Satan

Outside Satan

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Perfectly Normal Family

A Perfectly Normal Family

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Vinyan

Vinyan

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sons of Denmark

Sons of Denmark

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Unknown Pleasures

Unknown Pleasures

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
Joan of Arc

Joan of Arc

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Silence

The Silence

1963
×
★★★½
Edit this entry  
05
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Flowers of Shanghai

Flowers of Shanghai

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
04
My Girl

My Girl

1991
×
★★
Edit this entry  
04
Something Different

Something Different

1963
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mrs. Parker and the Vicious Circle

Mrs. Parker and the Vicious Circle

1994
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry