Colin M. has logged 22 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Limitless

Limitless

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Counselor

The Counselor

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Nation's Pride

Nation's Pride

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cooties

Cooties

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hardball

Hardball

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ferrell Takes the Field

Ferrell Takes the Field

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry