Colin M. has logged 289 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Downsizing

Downsizing

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Troops

Troops

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Linsanity

Linsanity

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Limitless

Limitless

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry