Chris has logged 53 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bates Motel

Bates Motel

1987
×
Read the review Edit this entry  
28
Psycho IV – The Beginning

Psycho IV – The Beginning

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Day of the Triffids

The Day of the Triffids

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Other Hell

The Other Hell

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incredible Melting Man

The Incredible Melting Man

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Samurai Princess

Samurai Princess

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
November

November

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Open Water

Open Water

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frankenstein's Castle of Freaks

Frankenstein's Castle of Freaks

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Orgy of the Dead

Orgy of the Dead

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Riding the Bullet

Riding the Bullet

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry