• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Black Widow

  • Petite Maman

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Enfant Terrible

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Scenes I Imagine

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • #Alive

    ★★

  • How to Be a Good Wife

    ★★½

  • Undine

    ★½

  • Surge

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Atık Sözlüğü: Tanımların ve İmajların Geri Dönüşümü

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Bird Talk

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Villains

    ★★½

  • God Exists, Her Name Is Petrunya

    ★★★★

  • Monos

    ★★½

  • High Life

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Girl

    ★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Transit

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Butterflies

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Arif V 216

    ★★½

  • Game of Thrones - Conquest & Rebellion: An Animated History of the Seven Kingdoms

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Heaven Without People

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Method

    ★★½

  • Thor: Ragnarok