Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★½
Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bringing Down the House

Bringing Down the House

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
★★
Edit this entry  
05
This Kind of Love

This Kind of Love

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Villains

Villains

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Martyrs

Martyrs

2008
×
Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
08
Crash

Crash

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
17
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★½
Edit this entry  
07
Death in Venice

Death in Venice

1971
×
★★½
Edit this entry  
06
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★½
Edit this entry  
05
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★
Edit this entry  
28
Osuofia in London 2

Osuofia in London 2

2004
×
Edit this entry  
21
Osuofia in London

Osuofia in London

2003
×
Edit this entry  
08
D@bbe

D@bbe

2006
×
★★
Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★½
Edit this entry  
14
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
13
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
24
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
Edit this entry  
23
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★½
Edit this entry