Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Edit this entry  
31
My Friend Who Shines in the Night

My Friend Who Shines in the Night

2020
×
Edit this entry  
31
But Milk Is Important

But Milk Is Important

2012
×
Edit this entry  
21
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
14
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
20
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
Edit this entry  
13
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
Edit this entry  
12
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
Edit this entry  
11
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
Edit this entry  
05
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
Edit this entry  
22
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
22
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
Read the review Edit this entry  
03
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
Edit this entry  
12
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry