Sort by

eduarda has logged 50 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Greta

Greta

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Green Vinyl

Green Vinyl

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mens Sana in Corpore Sano

Mens Sana in Corpore Sano

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Waiting for the Carnival

Waiting for the Carnival

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Madame Satã

Madame Satã

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Paradox of Democracy

The Paradox of Democracy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
My Name Is Daniel

My Name Is Daniel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monica and Friends: Bonds

Monica and Friends: Bonds

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Abe

Abe

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Limite

Limite

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
ReMoved

ReMoved

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Perfectly Natural

Perfectly Natural

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Race for the Sausage

The Race for the Sausage

1907
×
Read the review Edit this entry  
17
The Glue

The Glue

1907
×
Read the review Edit this entry  
17
A Four-Year-Old Heroine

A Four-Year-Old Heroine

1907
×
Read the review Edit this entry  
17
Madame's Cravings

Madame's Cravings

1907
×
Read the review Edit this entry  
17
A Sticky Woman

A Sticky Woman

1906
×
Read the review Edit this entry  
16
They Don't Wear Black Tie

They Don't Wear Black Tie

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Copacabana Mon Amour

Copacabana Mon Amour

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Pátio

Pátio

1959
×
Read the review Edit this entry  
14
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Turning Wind

The Turning Wind

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hebe

Hebe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sócrates

Sócrates

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry