Sort by

eduarda has logged 225 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barbie: A Fashion Fairytale

Barbie: A Fashion Fairytale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Edit this entry  
26
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
Read the review Edit this entry  
14
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
Edit this entry  
05
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
Read the review Edit this entry  
27
Copacabana My Love

Copacabana My Love

1970
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry