eduarda has logged 20 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barbie: Fairytopia

Barbie: Fairytopia

2005
×
Read the review Edit this entry  
14
The Barbie Diaries

The Barbie Diaries

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry