duda has logged 42 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doubt

Doubt

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Heist

Heist

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Head in the Clouds

Head in the Clouds

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★½
Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Locked Down

Locked Down

2021
×
Edit this entry  
07
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★½
Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
The Last Face

The Last Face

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry