Sort by

Duke has logged 231 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Amélie

Amélie

2001
×
Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
Read the review Edit this entry  
26
Rambo

Rambo

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Breakheart Pass

Breakheart Pass

1975
×
Read the review Edit this entry  
19
Blue Note Records: Beyond the Notes

Blue Note Records: Beyond the Notes

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
La Jetée

La Jetée

1962
×
Edit this entry  
07
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Bait

Bait

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Fall

The Fall

2019
×
Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
28
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
Read the review Edit this entry  
27
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1939
×
Read the review Edit this entry  
26
Murder She Said

Murder She Said

1961
×
Read the review Edit this entry  
25
Monos

Monos

2019
×
Edit this entry  
22
Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Prey

The Prey

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wolf

Wolf

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★
Edit this entry  
04
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry