• Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Men

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • The Valet

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Crush

    ★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • X

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Emergency

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Bidoof's Big Stand

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ½

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Superhost

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½