Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marcel the Shell with Shoes On, Three

Marcel the Shell with Shoes On, Three

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Marcel the Shell with Shoes On, Two

Marcel the Shell with Shoes On, Two

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bajrangi Bhaijaan

Bajrangi Bhaijaan

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
Read the review Edit this entry  
23
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
El apagón - Aquí vive gente

El apagón - Aquí vive gente

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Daughters of Witches

Daughters of Witches

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
White Girl

White Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
A Woman

A Woman

1915
×
Read the review Edit this entry  
19
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Easy Street

Easy Street

1917
×
Read the review Edit this entry  
14
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Falling Leaves

Falling Leaves

1912
×
Read the review Edit this entry  
13
Making an American Citizen

Making an American Citizen

1912
×
Read the review Edit this entry  
13
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
Read the review Edit this entry  
13
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Daddy-Long-Legs

Daddy-Long-Legs

1919
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Fool There Was

A Fool There Was

1915
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Reel Injun

Reel Injun

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tabitha in Love

Tabitha in Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Wakey Wakey

Wakey Wakey

2019
×
Edit this entry  
02
Bosses

Bosses

2018
×
Edit this entry  
02
Hollister

Hollister

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Baby Cult

Baby Cult

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Internships

Internships

2018
×
Edit this entry  
02
ATM

ATM

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Three Instagram Models Have a Picnic

Three Instagram Models Have a Picnic

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Appendage

Appendage

2021
×
Read the review Edit this entry