• Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Loqueesha

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★★½

  • The Short History of the Long Road

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Little

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Strong Independent Women

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Instant Family

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Kenny

  • Halloween

    ★★★★★

  • Freaks

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Victory Boulevard

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Whack World

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★