Kara Rain has logged 170 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Injustice

Injustice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon A Time In Kuwait

Once Upon A Time In Kuwait

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
This Is the End

This Is the End

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Road Within

The Road Within

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry