• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Grucifixion

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Halloween Kills

    ½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★

  • Moxie

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

  • Soul

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • The Reason I Jump

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • K-12

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Carmilla

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ½

  • Level Sixteen

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Baby Driver

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • To the Bone

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★★

  • The Bad Batch

    ★★½

  • La La Land

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Muppets Most Wanted

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Frozen

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★

  • Monster High: Ghouls Rule

    ★★★★★

  • The Amazing Bulk

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★½

  • The Muppets

    ★★★★★

  • Attack the Block

    ★★★★

  • Paul

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

  • Antichrist

  • Twilight

    ★★★★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★

  • Juno

    ★★★★

  • The Simpsons Movie

    ★★★

  • Saw III

    ★★★½

  • Garfield: A Tail of Two Kitties

    ★★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★★

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

    ★★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★