Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gaither's Pond: Fishtales

Gaither's Pond: Fishtales

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shane Gillis: Live in Austin

Shane Gillis: Live in Austin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dorbees: Making Decisions

Dorbees: Making Decisions

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Gaither's Pond: Fishtales

Gaither's Pond: Fishtales

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elvis

Elvis

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Broker

Broker

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shane Gillis: Live in Austin

Shane Gillis: Live in Austin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tom Segura: Ball Hog

Tom Segura: Ball Hog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Extinction

Extinction

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
This Is the End

This Is the End

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Whale

The Whale

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry