• Squid Game

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • We Can Be Heroes

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Half of It

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

  • Emma.

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Adore You

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Sea Fever

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Vivarium

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ride Your Wave

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Plus One

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Triple Frontier

  • Knock Down the House

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Fyre

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Vox Lux

  • The Nun

    ★★½

  • Charlie Says

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★