val has logged 17 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ant Bully

The Ant Bully

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lure

The Lure

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry