Sort by

meghan has logged 46 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
19
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry