• Reptilian Freeze Reflex

  • Ruisdael Clouds

  • One Survives by Hiding

  • This Is A Pornographic Film—or,goodbyetoArt

  • Tropicollage

  • Pretend You're There

  • open sky / open sea / open ground

  • Alive in Death

  • Vecino Vecino

  • Memory Playthrough

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Looking Backward

  • The Northman

    ★½

  • Phoenix Rising

  • Xilma-xil

  • X

  • there with fantastic garlands did she come

  • Presagio

  • Epistolary Kisses

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Sower of Stars

  • A Little Love Package

    ★★★

  • The Novelist's Film

  • Afterwater

    ★★★★

  • Kimi

  • Jackass Forever

  • Constant

  • Fresh

  • Scream

    ★★

  • Her Violet Kiss

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Self-portrait in Hell

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Encanto

    ★★

  • Wasteland No. 3: Moons, Sons

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • The Day Lives Briefly Unscented

  • Other Tidal Effects

  • Deep Impact

  • Vuelve

    ★★

  • V/H/S/94

    ★½

  • What is it that you said?

  • Savage X Fenty Show Vol. 3

  • Midnight Mass

  • Who’s Stopping Us

  • Learning to Sing

  • Squid Game

  • entrañas

  • Cry Macho

  • The Death of David Cronenberg

  • Benediction

  • Inner Outer Space

  • Golden Jubilee

  • Autoethnography

  • Polycephaly in D

  • The Bones

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dreams Under Confinement

  • The Great Movement

  • Happening

  • Mona Lisa and the Blood Moon

  • Sundown

    ★½

  • Il buco

  • Last Night in Soho