Sort by

Dushine has logged 21 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wind in the Willows

The Wind in the Willows

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tale of the Fox

The Tale of the Fox

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Head Vanishes

The Head Vanishes

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Blind Vaysha

Blind Vaysha

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Maxx

The Maxx

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Planet II

Blue Planet II

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Manoman

Manoman

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Our Planet

Our Planet

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Blue Planet

The Blue Planet

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mole and the Eagle

Mole and the Eagle

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry