Sort by

✨Dustin✨ has logged 49 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
State of Play

State of Play

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grudge

The Grudge

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry