• Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Becoming

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Imperfect

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

  • 1917

    ★★★½

  • Impetigore

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ave Maryam

    ★★★★

  • Venom

    ★½

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Memories of My Body

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★