Sort by

Madeleine has logged 235 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Cleaning Lady

The Cleaning Lady

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★½
Edit this entry  
27
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wounds

Wounds

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Masked Mutilator

Masked Mutilator

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
1974: The Possession of Altair

1974: The Possession of Altair

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dead Dicks

Dead Dicks

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Circle

Black Circle

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
DRIB

DRIB

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jobe'z World

Jobe'z World

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
★½
Edit this entry  
03
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deep Murder

Deep Murder

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Haunt

Haunt

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
11
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★★½
Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★½
Edit this entry  
05
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★★
Edit this entry  
05
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Long Walk

The Long Walk

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Monument

Monument

2018
×
★★★★½
Edit this entry