Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Pamfir

Pamfir

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Afire

Afire

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shameless

The Shameless

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Lives Inside

It Lives Inside

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Scarlet Empress

The Scarlet Empress

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Shark

Big Shark

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Port of Call

Port of Call

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Trivisa

Trivisa

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Goddamned Asura

Goddamned Asura

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Swing Girls

Swing Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
God's Crooked Lines

God's Crooked Lines

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Asura: The City of Madness

Asura: The City of Madness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dive

The Dive

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The City of Violence

The City of Violence

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
L'immensità

L'immensità

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nothing Compares

Nothing Compares

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
King of the Children

King of the Children

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Irreversible

Irreversible

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Red Sorghum

Red Sorghum

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Election 2

Election 2

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Election

Election

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
One False Move

One False Move

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry