Sort by

Andrew ❦ has logged 214 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Excision

Excision

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silk Road

Silk Road

2021
×
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cat and the Moon

The Cat and the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Absentia

Absentia

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry