Sort by
  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • She Said

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★½

  • The Swimmers

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Red Notice

    ½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Raging Fire

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Cow

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½