sofia has logged 28 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elle

Elle

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry