Sort by

s4r4,#☥ has logged 441 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Send Me No Flowers

Send Me No Flowers

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Read the review Edit this entry  
23
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tankman Begins

Tankman Begins

2005
×
Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Edit this entry  
16
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Edit this entry  
16
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boys

Boys

1996
×
★★
Edit this entry  
13
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Go Fish

Go Fish

1994
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shaft

Shaft

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pussy

Pussy

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Footloose

Footloose

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Welcome to the South

Welcome to the South

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry