• The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hating Game

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Schumacher

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • The Last Letter From Your Lover

  • Black Widow

  • Luca

  • Loki

  • In the Heights

  • Cruella

  • WandaVision

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Prom

    ★★½

  • Stardust

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Homemade

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Becoming

  • The Half of It

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Epistolar

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Tesla

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

  • Cheer

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Imagens de um Sonho

    ★★★