• Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Baby Driver

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • Lemonade

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Hush

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Spy

  • The Last: Naruto the Movie

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Now You See Me

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★½

  • Pitch Perfect

  • The Avengers

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • The Help

    ★★★★

  • Tangled

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Orphan

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince