RSS feed for dwalber

dwalber has logged 17 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Secret of Santa Vittoria

The Secret of Santa Vittoria

1969
×
★★★
Edit this entry  
29
One Night at Dinner

One Night at Dinner

1969
×
★★½
Edit this entry  
27
Over the Limit

Over the Limit

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Gospel According to André

The Gospel According to André

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pat Garrett & Billy the Kid

Pat Garrett & Billy the Kid

1973
×
★★★
Edit this entry  
20
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
Edit this entry  
05
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Marooned

Marooned

1969
×
★★
Edit this entry  
03
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Z

Z

1969
×
★★★★
Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Krakatoa, East of Java

Krakatoa, East of Java

1968
×
★★
Edit this entry