Sort by

David has logged 25 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moonwalk with Me

Moonwalk with Me

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – Solid State Society

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – Solid State Society

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rilakkuma and Kaoru

Rilakkuma and Kaoru

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy Animated: Blood and Iron

Hellboy Animated: Blood and Iron

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy Animated: The Dark Below

Hellboy Animated: The Dark Below

2010
×
★★
Edit this entry  
11
Hellboy Animated: Sword of Storms

Hellboy Animated: Sword of Storms

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost Boy

Lost Boy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scanners

Scanners

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dragon Age: Dawn of the Seeker

Dragon Age: Dawn of the Seeker

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry