• The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Stunt Double

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Disclosure

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Tyler

    ★★★

  • The Platform

    ½

  • Joker

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Glass

  • Rebooted

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★½

  • Best Friend

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Maniac

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • Operation Finale

  • Roma

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • The Image Book

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Bauhaus Spirit: 100 Years of Bauhaus

    ★★½

  • Dear Ex

    ★★★★

  • Bao

  • Duck Butter

    ★★½

  • I Am Not an Easy Man

  • Pacific Rim: Uprising

  • My Best Friend

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Road to Mars

    ★★★½

  • Happiness

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • NSFWHALE

    ★★½

  • Death Dive to Saturn

    ★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • I Dream in Another Language

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • In a Heartbeat

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Here's the Plan

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

  • Listen to Me

    ★★

  • Francis Bacon: A Brush with Violence

    ★★★½

  • Beach Rats

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Cautionary Tales

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Invisible Guest

  • The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

  • Handsome Devil

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Piper

  • Shot! The Psycho-Spiritual Mantra of Rock

    ★★

  • Genius