• Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • TINA

    ★★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Downhill

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Harriet

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★