Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
TINA

TINA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Howard

Howard

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Glory

Glory

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry