RSS feed for Cody

Cody has logged 86 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
21
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maria Bamford: Old Baby

Maria Bamford: Old Baby

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Diagnosis

Diagnosis

2017
×
Edit this entry  
15
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thriller

Thriller

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maze

Maze

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chicks

Chicks

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Dirt

The Dirt

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gospel of Eureka

The Gospel of Eureka

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
YOYO

YOYO

2017
×
Edit this entry  
27
How to Be Alone

How to Be Alone

2019
×
Edit this entry  
27
Sex Is Comedy

Sex Is Comedy

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amy Schumer: Growing

Amy Schumer: Growing

2019
×
Edit this entry  
21
Starfish

Starfish

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emma Peeters

Emma Peeters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Emily Heller: Ice Thickeners

Emily Heller: Ice Thickeners

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read the review Edit this entry  
08
Cat's Cradle

Cat's Cradle

1959
×
Edit this entry  
07
Tigermilch

Tigermilch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Neighbours

Neighbours

1952
×
Edit this entry  
05
Begone Dull Care

Begone Dull Care

1949
×
Read the review Edit this entry  
05
The Dot and the Line: A Romance in Lower Mathematics

The Dot and the Line: A Romance in Lower Mathematics

1965
×
Edit this entry  
04
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
Edit this entry  
02
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★
Edit this entry  
02
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lolz-ita

Lolz-ita

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Cheer Up Baby

Cheer Up Baby

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Joy Joy Nails

Joy Joy Nails

2017
×
Edit this entry  
25
Fake Tattoos

Fake Tattoos

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shako Mako

Shako Mako

2019
×
Edit this entry  
25
Showpig

Showpig

×
Read the review Edit this entry  
24
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fitting

Fitting

×
Edit this entry  
21
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Read prior review Edit this entry