Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Super Rhino

Super Rhino

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Babe

Babe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Loop

Loop

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jab We Met

Jab We Met

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry