• Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Black Bear

    ★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Informer

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Possum

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★