Sort by

dyl_banks has logged 116 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Identity

Identity

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Boy

Boy

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Read the review Edit this entry