Dylan123 has logged 142 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Lesson in Love

A Lesson in Love

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dreams

Dreams

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Take the Money and Run

Take the Money and Run

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sleeper

Sleeper

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
To Joy

To Joy

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bananas

Bananas

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Ship to India

A Ship to India

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crisis

Crisis

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Revanche

Revanche

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
03
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Traffic

Traffic

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry