dylan has logged 196 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Child 44

Child 44

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Breath

Breath

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cargo

Cargo

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Back In My Body

Back In My Body

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Savages

The Savages

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Future World

Future World

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Papillon

Papillon

1973
×
Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
22 July

22 July

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Duck Duck Goose

Duck Duck Goose

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Curvature

Curvature

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry