dylan has logged 157 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
K-12

K-12

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Outside In

Outside In

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miss Meadows

Miss Meadows

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry