Sort by

DylanBookluck has logged 523 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Delicious

Delicious

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
It's Pat

It's Pat

1994
×
Read the review Edit this entry  
30
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
Blackadder's Christmas Carol

Blackadder's Christmas Carol

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Clerk

Clerk

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
Edit this entry  
21
Let It Be

Let It Be

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Head

Head

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paul McCartney: Unplugged

Paul McCartney: Unplugged

1991
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry