Sort by

DylanBookluck has logged 34 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
Jonestown Cult Suicides - The True Story

Jonestown Cult Suicides - The True Story

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Holidays

Holidays

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Cop Out

Cop Out

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
Read the review Edit this entry  
14
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Get Ahead in Advertising

How to Get Ahead in Advertising

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
See No Evil, Hear No Evil

See No Evil, Hear No Evil

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paradise Now

Paradise Now

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Harlem Nights

Harlem Nights

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry