Sort by

DylanBookluck has logged 38 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Healing

Healing

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Blood

First Blood

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roald Dahl's Esio Trot

Roald Dahl's Esio Trot

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Profit

Profit

×
Read the review Edit this entry  
12
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Richard Pryor: Live and Smokin'

Richard Pryor: Live and Smokin'

1971
×
★★★
Edit this entry  
09
Richard Pryor: Here and Now

Richard Pryor: Here and Now

1983
×
★★★½
Edit this entry  
09
Richard Pryor: Live on the Sunset Strip

Richard Pryor: Live on the Sunset Strip

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Come and See

Come and See

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry